Блог

Приморський районний суд м. Одеси: залучення прокурора до розгляду справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП

Приморський районний суд м. Одеси: залучення прокурора до розгляду справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП

Фабула судового рішення: захисник особи, яка притягувалася до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, звернувся з клопотанням про залучення до участі у справі прокурора. Заяву мотивував тим, що з метою забезпечення змагальності сторони захисту та сторони, яка сприяє притягненню до відповідальності, з метою недопущення ситуації коли особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом, а також враховуючи висновки Європейського суду з прав людини в справі «Карелін проти Росії» є доцільним залучити прокурора для участі у судовому процесі в якості сторони обвинувачення, для забезпечення змагальності сторін.

Постановою суду від 17.07.2018р., клопотання захисника задоволено. Зобов’язано Одеську місцеву прокуратуру №3 забезпечити участь прокурора у розгляді справи про адміністративне правопорушення.

Суд зазначив, що прокурор має бути залучений до справи з огляду на рішення Європейського суду з прав людини від 20.09.2016р. у справі «Карелін проти Росії» щодо визнання порушення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в частині неупередженості суду через відсутність сторони звинувачення у справі про адміністративне правопорушення, а також з огляду на повноваження прокурора, визначені ст. 250 КУпАП.

В подальшому, постановою того ж суду від 09.08.2018р., провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно особи було закрито за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, з наступних мотивів:

  •  перевірка особи на стан алкогольного сп’яніння проводилася за допомогою приладу «Газоаналізатор DragerAlcotest 6810», який відсутній у державному реєстрі медичної техніки та виробів медичного призначення дозволених для застосування на території України. Крім того, в протоколі відсутні посилання на зазначений результат проходження «DragerAlkotest», а сам чек є нечитабельним;
  • суд, ознайомившись з наданими відеоматеріалами не переконався в тому, що зовнішній огляд особи однозначно підтвердив її перебування в стані алкогольного сп’яніння. При цьому, відповідно до положень Розділу ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вбачається, що виявлення стану сп’яніння проводиться лікарем на підставі не зовнішнього огляду, а зразків біологічного середовища, які відібрані у водія. Проте, вказаний висновок не містив посилання про відібраний біологічний матеріал, що суд розцінив як порушення порядку проведення огляду. Так, відповідно до п. 22 вказаної Інструкції, висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп’яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

З повним текстом постанови можна ознайомитися за посиланням.

Надалі, не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, прокурор Одеської місцевої прокуратури № 3, який не приймав участі у розгляді справи, подав апеляційну скаргу  в якій просив скасувати постанову Приморського районного суду м. Одеси від 09.08.2018р. Прийняти нову, якою притягнути особу до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на неї стягнення в межах санкції статті.

В свою чергу, захисник заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив повернути апеляційну скаргу апелянту, оскільки прокурор не наділений повноваженнями оскаржувати постанову суду першої інстанції, надавши відповідне клопотання.

Апеляційний суд Одеської області своєю постановою від 25.09.2018р., клопотання захисника про повернення апеляційної скарги прокурору, задовольнив. Апеляційну скаргу на постанову Приморського районного суду м. Одеси від 09.08.2018р. повернув прокурору Одеської місцевої прокуратури №3.

Свою постанову суд апеляційної інстанції вмотивував тим, що діючим Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачена можливість оскарження прокурором постанов по справі про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Поділитися записом: