Блог

Верховний Суд висловися щодо технічної описки в обвинувальному акті

Верховний Суд висловися щодо технічної описки в обвинувальному акті

Технічна описка, допущена в обвинувальному акті, що не впливає на доведеність винуватості особи та на суть пред’явленого обвинувачення в цілому, не є істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону. 

Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду розглянувши апеляційні скарги сторони захисту на вирок Генічеського районного суду Херсонської області та ухвалу Апеляційного суду Херсонської області.

Як вбачається із змісту постанови Верховного Суду від 20.09.2018р. у справі №653/301/16-к, захисник у свої касаційній скарзі порушував питання про скасування судових рішень щодо підзахисної особи та просив кримінальне провадження закрити за відсутністю в діянні останньої складу кримінального правопорушення. Серед іншого зазначав про невідповідність обвинувального акту вимогам ст. 291 КПК України, оскільки в обвинувальному акті вказано два Укази Президента «Про часткову мобілізацію» і суд визнаючи, що це є технічною помилкою фактично сформулював нове обвинувачення, перебравши на себе функції прокурора.

З вказаними доводами сторони захисту колегія суддів не погодилася. Твердження засудженого та захисника, що суд при розгляді провадження вийшов за межі обвинувачення, на думку колегії, не відповідають фактичним обставинам справи, оскільки як органом досудового розслідування, так і судом встановлено, що засуджений був призваний на військову службу на підставі Указу Президента України № 607/29014 від 21.07.2014р., а технічна описка, допущена в обвинувальному акті в даті цього Указу не впливає на доведеність винуватості особи в ухиленні від призову за мобілізацією та на суть пред’явленого обвинувачення в цілому.

У зв’язку з цим касаційні скарги засудженого та його захисника залишено без задоволення, а оскаржувані ними судові рішення – без зміни.

Поділитися записом: